AcasăActualitateLiber la pescuit – concurs organizat de UNPR Olt

Liber la pescuit – concurs organizat de UNPR Olt

 Organizația UNPR Olt organizează, mâine, 17 iulie a.c., un concurs de pescuit sportiv ce se va desfășura la Balta „Aluniș” din orașul Piatra-Olt. Sub sloganul „Liber la pescuit”, progresiștii așteaptă pasionații de pescuit să ia parte la această competiție, la finalul căreia cei mai buni vor fi primi diplome, cupe și unelte de pescuit.

afis pescuit unprTrebuie menționat faptul că întrecerea de pescuit a fost  inițiată de UNPR Olt, sub atenta coordonare și implicare a prim-vicepreședintelui UNPR Olt, Emil Albotă.

Accesul în zona de concurs se va face doar pe baza biletului de participare, bilet ce se poate ridica de la sediul central al UNPR Olt.  Competiția propriu-zisă va începe la ora 5.00, moment în care se va trage la sorți pentru ocuparea standurilor. Apoi, până la ora 14.00, se dă liber la pescuit, urmând cântărirea capturilor și desemnarea câștigătorilor.

De asemenea, la sfârșitul concursului, pescarii vor avea parte și de surprize din partea organizatorilor.

Ionuț DUMITRESCU

- Advertisment -

Most Popular

- Advertisment -

Recent Comments